دارایی شهردار شهرداری انتخابات اصلاح طلب

دارایی: شهردار شهرداری انتخابات اصلاح طلب روز گذشته شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان شورای شهر تهران گرایش اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار اجتماعی آیا وقت شروع مدارس عوض کردن می‌کند؟ ، دانش آموزانی که با آلودگی هوا و

آلودگی هوا این هفته مدارس استان پایتخت کشور عزیزمان ایران را جهت چهارمین روز متوالی به تعطیلی کشاند این در حالی است که آموزش‌وپرورش خواستار انعطاف در تقویم آموز

آیا وقت شروع مدارس عوض کردن می‌کند؟ ، دانش آموزانی که با آلودگی هوا و

دانش آموزانی که با آلودگی هوا و تعطیلی مدارس به همراه والدین به محل کار می روند/ آیا وقت شروع مدارس عوض کردن می کند؟

عبارات مهم : آموزش

آلودگی هوا این هفته مدارس استان پایتخت کشور عزیزمان ایران را جهت چهارمین روز متوالی به تعطیلی کشاند این در حالی است که آموزش وپرورش خواستار انعطاف در تقویم آموزشی و طراحی تعطیلات زمستانی با نشانه جبران کم کردن وقت آموزش هست.

به گزارش تسنیم، آلودگی هوا مدارس استان پایتخت کشور عزیزمان ایران را جهت چهارمین روز متوالی به تعطیلی کشاند و این تعطیلی در بعضی دیگر از کلان شهرها از جمله ارومیه و تبریز نیز مشاهده می شود.

آیا وقت شروع مدارس عوض کردن می‌کند؟ ، دانش آموزانی که با آلودگی هوا و

در سال های اخیر، تعطیلی مدارس بر اثر زیاد کردن آلاینده ها به یک رویه ثابت تبدیل شده است است و در بعضی مواقع تعطیلی مدارس و مهدهای کودک جهت والدینی که کارمند هستند مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد به گونه ای که این روزها اغلب مادران کارمند از این سخن می گویند که با تعطیلی مدارس ناچارند فرزندشان را با خود به محل کار ببرند.

البته آموزش وپرورش در سال های اخیر بحث انعطاف تقویم آموزشی را مطرح کرده است تا براین اساس جهت تعطیلات آینده نگری نشده ای که بر اثر آلودگی هوا در طول سال تحصیلی ایجاد می شود، چاره ای اندیشیده شود.

آلودگی هوا این هفته مدارس استان پایتخت کشور عزیزمان ایران را جهت چهارمین روز متوالی به تعطیلی کشاند این در حالی است که آموزش‌وپرورش خواستار انعطاف در تقویم آموز

* اوضاع عوض کردن تقویم آموزشی

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش راجع به آخر طرح تقویم آموزشی به خبرنگار تسنیم گفت: این طرح از سوی مجلس رد شد ولی در آموزش وپرورش به شدت مدافع آن هستیم و پیشنهاد ما در قالب طرح تقویم آموزشی بدهید صورت بود که مصوبه مجلس در زمینه بازگشایی مدارس از اول مهر هر سال لغو شود و اجازه تنظیم تقویم آموزشی به شورای عالی آموزش وپرورش و هیئت دولت واگذار شود تا متناسب با شرایط اقلیمی وقت شروع و آخر سال تحصیلی مشخص شود ولی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتقاد بودند وقت شروع سال تحصیلی باید در کل کشور یکسان باشد البته پرونده این طرح در مجلس بسته نشده است و در حال بررسی کارشناسی آن هستند.

* آیا تعطیلی مدارس باعث کم کردن آلودگی می شود؟

در همین رابطه فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه آیا بحث انعطاف در تقویم آموزشی مجدداً در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت، گفت: هم اکنون در حال بررسی کارشناسی اطراف این مسئله هستیم آیا که هنوز جهت ما ثابت نشده است که عوض کردن وقت شروع سال تحصیلی بتواند در کم کردن آلودگی هوا مؤثر باشد و اگر در بررسی ها به این نتیجه برسیم که عوض کردن تقویم آموزشی مدارس در کم کردن آلودگی تأثیرگذار خواهد بود قطعاً با آن موافقت خواهیم کرد.

آیا وقت شروع مدارس عوض کردن می‌کند؟ ، دانش آموزانی که با آلودگی هوا و

به اذعان مسئولان آموزش وپرورش، تعداد روزهای آموزشی در کشور بین 180 تا 200 روز تعیین شده است است و برمبنای همان هم تعداد ساعات آموزشی را تعیین کرده اند برهمین اساس آموزش و پرورش موظف است آن تعداد روز را به ارائه آموزش بپردازد. تعطیل شدن مدارس به هر دلیلی، آلودگی هوا، بارش برف یا ایجاد شرایط اضطراری در بعضی استان ها یک امر طبیعی است و پیش می آید ولی جهت این که تعداد روزهای بافایده آموزش تحقق پیدا کند، علی القاعده باید به تعداد روزهای تعطیلی، در ادامه سال تحصیلی آن روزها جبران شود.

* تعطیلات را نباید فقط در تابستان مستقر کرد

سید بابک هاشمی نکو کارشناس آموزشی با اشاره به توزیع تعطیلات در طول سال تحصیلی به تسنیم گفت: این مسئله منجر به آن می شود که تراکم تعطیلات در یک وقت نباشد، فاصله مناسب در دوره های متفاوت زمانی جهت دانش آموزان ایجاد شود تا یادگیری آنها استمرار پیدا کند.

آلودگی هوا این هفته مدارس استان پایتخت کشور عزیزمان ایران را جهت چهارمین روز متوالی به تعطیلی کشاند این در حالی است که آموزش‌وپرورش خواستار انعطاف در تقویم آموز

وی افزود: می توان با شرایط جغرافیایی استان های مختلف، وقت شروع فعالیت مدارس را از شهریور تعیین کرد تا در فصول سرد سال که در کلان شهرها شاهد آلودگی هوا هستیم، تعطیلات مدارس مشکلی در روند آموزش ایجاد نکند، از سوی دیگر دانش آموزان در فصل تابستان حدود سه ماه و نیم تعطیل هستند و این فاصله طولانی در جریان آموزش باعث گسست علمی می شود. می توان با خروج آموزش وپرورش از حالت تمرکز و دادن اختیار به استان ها، وقت شروع فعالیت مدارس را در بعضی مناطق از شهریور ماه آینده نگری کرد.

به نظر می رسد تعطیلی مدارس در بحث آلودگی هوای کلان شهرها به عنوان یک مُسکن تنها جهت حفظ سلامتی دانش آموزان عملیاتی می شود آیا که تعطیلی در بحث کم کردن آلودگی هوا تأثیری ندارد. همچنین باید توجه داشت که تعطیلی مکرر مدارس به علت آلودگی هوا باعث فشرده شدن تقویم آموزشی می شود و در چنین شرایطی معلم مجبور است در جلسات آینده حجم بیشتری از مطالب را به دانش آموزان درس دهد و این مسئله باعث افت کیفیت آموزش شده است و هم به دانش آموز و هم به معلم فشار وارد می شود.

آیا وقت شروع مدارس عوض کردن می‌کند؟ ، دانش آموزانی که با آلودگی هوا و

و حال باید به این سؤالات پاسخ داد که؛ آیا با وجود آنکه شرکت هواشناسی از پایداری هوا تا آخر هفته خبر داده بود، تعطیلی مدارس تا آخر هفته به گونه ای اطلاع رسانی نشد تا خانواده هایی که وقت دارند بتوانند از پایتخت کشور عزیزمان ایران خارج شوند؟ و در آخر اینکه تجویز مُسکن هایی همچون تعطیلی مدارس تا چه اندازه توان مقابله با آلودگی هوا را دارد؟

واژه های کلیدی: آموزش | تقویم | تعطیلی | آلودگی | آموزشی | آلودگی هوا | تعطیلی مدارس | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs