دارایی شهردار شهرداری انتخابات اصلاح طلب

دارایی: شهردار شهرداری انتخابات اصلاح طلب روز گذشته شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان شورای شهر تهران گرایش اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی موضع بزرگ‌ترین مشتری نفت کشور عزیزمان ایران در برابر تحریم‌های آمریکا

چین که با خرید روزانه حدود 650 هزار بشکه نفت از ایران، عنوان بزرگ‌ترین مشتری نفت کشور عزیزمان ایران را یدک می‌کشد، با وجود تهدیدهای آمریکا همچنان پای نفت کشور ع

موضع بزرگ‌ترین مشتری نفت کشور عزیزمان ایران در برابر تحریم‌های آمریکا

موضع بزرگ ترین مشتری نفت کشور عزیزمان ایران در برابر تحریم های آمریکا

عبارات مهم : ایران

چین که با خرید روزانه حدود 650 هزار بشکه نفت از ایران، عنوان بزرگ ترین مشتری نفت کشور عزیزمان ایران را یدک می کشد، با وجود تهدیدهای آمریکا همچنان پای نفت کشور عزیزمان ایران ایستاده و اگرچه پکن موافقت کرده خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را زیاد کردن ندهد، ولی درخواست آمریکا جهت توقف واردات نفت از کشور عزیزمان ایران را رد کرده هست.

به گزارش ایسنا، بعد از اینکه رییس جمهور آمریکا از برجام خارج شد از مشتریان نفتی کشور عزیزمان ایران خواست واردات نفت از کشور عزیزمان ایران را تا آبان ماه به صفر برسانند و اعلام کرد به هیچ کشوری معافیت نخواهد داد. تصمیمی که با اعتراض بسیاری از مشتریان کشور عزیزمان ایران مواجه شد و چین به عنوان بزرگ ترین مشتری نفت کشور عزیزمان ایران نه تنها مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرد بلکه در تعاملات نفتی خود با کشور عزیزمان ایران هم تغییری ایجاد نکرده است و به خرید نفت از کشور عزیزمان ایران همانند گذشته ادامه داد.

رفتار چین به گونه ای است که حتی آمریکا را هم دلواپس کرد و یک مقام بلندپایه انرژی در آمریکا اظهار کرد بعضی در واشنگتن انتظار دارند چین عمده صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را که سایر کشورها به علت ترساندن تحریم های آمریکا خریداری نخواهند کرد، جذب کند و در نتیجه تاثیر تحریم ها کمرنگ شود.این نگرانی ها تاثیری در تصمیم چین درمورد ادامه خرید نفت از کشور عزیزمان ایران نداشته و سخنگوی وزارت خارجه چین در ژوئن اعلام کرد: این کشور بدون نقض تعهدات بین المللی به همکاری با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهد داد. چین در ژوییه به پرداخت پول واردات نفت کشور عزیزمان ایران به یوان ادامه داد.

موضع بزرگ‌ترین مشتری نفت کشور عزیزمان ایران در برابر تحریم‌های آمریکا

البته گزارشهایی که هفته گذشته منتشر شد حاکی از آن بود که مقامات چینی درخواست آمریکا جهت قطع واردات نفت کشور عزیزمان ایران را نپذیرفته اند ولی موافقت کرده اند که وارداتشان را زیاد از سطح فعلی زیاد کردن ندهند.اما به طور کلی چین تدابیر ضد ایرانی دولت آمریکا را محکوم کرد و از شرکت های نفت و گاز خواست درخواست های دولت آمریکا جهت قطع خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را رد کنند.

وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد: چین به طور مستمر با تحریم های یکجانبه و صلاحیت فرامرزی مخالفت کرده هست؛ روابط تجاری چین و کشور عزیزمان ایران باز، شفاف، معقول، عادلانه و قانونی هستند و قطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل را نقض نمی کنند.

چین که با خرید روزانه حدود 650 هزار بشکه نفت از ایران، عنوان بزرگ‌ترین مشتری نفت کشور عزیزمان ایران را یدک می‌کشد، با وجود تهدیدهای آمریکا همچنان پای نفت کشور ع

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | واردات | تحریم ها | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs