دارایی شهردار شهرداری انتخابات اصلاح طلب

دارایی: شهردار شهرداری انتخابات اصلاح طلب روز گذشته شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان شورای شهر تهران گرایش اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی همه نیازهای واقعی کشور با دلار 4200 تومانی پاسخ داده می‌شود/ عده‌ای با منابع ا

محمدباقر نوبخت، مدیر شرکت برنامه و بودجه راجع به گزینش ارز 4200 تومانی گفت: مدت‌ها بود که می‌خواستیم سیاست یکسان‌سازی قیمت ارز را انجام دهیم، در حال حاضر تقریبا

همه نیازهای واقعی کشور با دلار 4200 تومانی پاسخ داده می‌شود/ عده‌ای با منابع ا

نوبخت: همه نیازهای واقعی کشور با دلار 4200 تومانی پاسخ داده می شود/ عده ای با منابع ارزی در کشورهای همسایه ویلا خریده اند

عبارات مهم : منابع

محمدباقر نوبخت، مدیر شرکت برنامه و بودجه راجع به گزینش ارز 4200 تومانی گفت: مدت ها بود که می خواستیم سیاست یکسان سازی قیمت ارز را انجام دهیم، در حال حاضر تقریبا این کار صورت گرفته است همه نیازهای واقعی کشور با رقم 4200 پاسخ داده می شود.

محمدباقر نوبخت راجع به گزینش ارز 4200 تومان توضیح داد و گفت: قیمت 3500 تومان که در لایحه و مصوب مجلس آمد مبنای محاسباتی هست، یعنی هنگامی که حدود 50 میلیارد دلار نفت می فروشیم و ارز را با این رقم کسب می کنیم، چون بودجه ما ریالی است باید به عددی تبدیل کنیم تا قیمت برابری ایجاد شود، سال گذشته این رقم حدود 3200 تا 3300 تومان بود.

همه نیازهای واقعی کشور با دلار 4200 تومانی پاسخ داده می‌شود/ عده‌ای با منابع ا

او با اشاره به مصوبه مجلس در قانون بودجه سال 97، اظهار داشت: مجلس در مبحث ارز قانون بودجه تصویب کرده است که اگر دولت به هر دلیلی جهت تنظیم بازار قیمت ارز را به جای 3500 تومان هر عدد دیگری در نظر گرفت، درآمد جدیدی کسب و این منبع درآمدی تازه در ردیف های مصرفی مشخصی هزینه شود، بنابراین مازاد درآمد ارز به خزانه واریز و باید متناسب با سر فصل هزینه ها استفاده شود.

مبنای گزینش دلار 4200 تومان چه بود؟

سخنگوی دولت به روند گزینش قیمت 4200 تومان ارز اشاره کرد و گفت: توصیه دیگری که وجود دارد این است که آیا 4200 تومان جهت قیمت دلار گزینش شد، در جلسه ستاد اقتصادی، پیشنهادات مختلفی ارائه شد و همه افراد مبنای نظری ارزش را گفته اند، عده ای با مفروضات و مبانی نظری پیشنهاد می کردند قیمت دلار را در حد 3900 تا تومان 3950 بگذاریم کافی هست، عده ای مبانی محاسباتی ارزش این بود که اگر به عنوان نمونه 4500 یا 4600 بگذاریم رقم مطمئن تری است و عده ای همین عدد 4200 را می گفتند.

محمدباقر نوبخت، مدیر شرکت برنامه و بودجه راجع به گزینش ارز 4200 تومانی گفت: مدت‌ها بود که می‌خواستیم سیاست یکسان‌سازی قیمت ارز را انجام دهیم، در حال حاضر تقریبا

سیاست تک نرخی شدن ارز پیاده شد

نوبخت ادامه داد: در نهایت همه استدلال ها و محاسبات مطرح شد و آنچه که قابل اجرا و مبانی آن همه را قانع کرد، این بود که با 4200 تومان می توانیم اقدام را انجام دهیم، ضمن اینکه مدت ها بود که می خواستیم سیاست یک سان سازی قیمت ارز را انجام دهیم، در حال حاضر تقریبا این کار صورت گرفته است همه نیازهای واقعی کشور با رقم 4200 پاسخ داده می شود.

او با تاکید براینکه در حال حاضر مسئله کمبود منابع ارز را نداریم، بیان داشت: در حال حاضر مسئله این نیست که منابع ارزی ما تقلیل پیدا کرده هست، بلکه صادرات نفتی 50 دلار هست، منابع صادراتی غیر نفتی 46 میلیارددلار وجود دارد، 90 میلیارددلار منابع ارزی داریم.

همه نیازهای واقعی کشور با دلار 4200 تومانی پاسخ داده می‌شود/ عده‌ای با منابع ا

این عضو دولت تاکید کرد: چیزی که باعث شد این منابع نتوانست پاسخ دهد، سلسله تقاضای های تازه غیرواقعی بوده چه آنهایی که فکر می کردند هر چه ریال دارند را به دلار تبدیل کنند و سفته بازی صورت گیرد، چه عده ای که فکر کنند این منابع را به صورت خروج سرمایه استفاده کنند.

عده ای با منابع ارز، در کشورهای همسایه منزل و ویلا خریده اند

نوبخت با انتقاد از این دو نظر گفت: ما حق نداریم منابع مردم را که از نفت و صادرات حاصل می شود را به آسانی در اختیار عده ای قرار دهیم تا در کشورهای همسایه منزل و ویلا بخرند، ما حق نداریم منابع را در شرایط که فشار جهانی بر جمهوی اسلامی است و ترساندن می کنند که ما را از نظر اقتصادی تحریم خواهیم کرد از دست بدهیم بلکه باید مدیریت بر عرضه و تقاضا داشته باشیم.

محمدباقر نوبخت، مدیر شرکت برنامه و بودجه راجع به گزینش ارز 4200 تومانی گفت: مدت‌ها بود که می‌خواستیم سیاست یکسان‌سازی قیمت ارز را انجام دهیم، در حال حاضر تقریبا

قیمت یورو متناسب با ارز 4200 تنظیم می شود

رئیس شرکت برنامه و بودجه کل کشور در خصوص جایگزینی یورو در مبادلات، اظهار داشت: شکی در این نیست که می خواهیم دلار را از محاسباتمان کنار بگذاریم و در حوزه یورو کار کنیم آیا که یورو مانند دلار در اوضاع تحریمی قرار ندارد.

همه نیازهای واقعی کشور با دلار 4200 تومانی پاسخ داده می‌شود/ عده‌ای با منابع ا

او با اشاره به زیاد کردن قیمت یورو در روزهای اخیر و مدیریت قیمت این ارز از سوی دولت بیان داشت: زیاد کردن قیمت یورو متناسب با زیاد کردن چشم گیر غیر واقعی دلار بود، ولی هنگامی که دلار 4200 باشد سایر ارزها براساس 4200 تومان تنظیم می شود.

این عضو کابینه دولت در باره نامه مدیر بانک مرکزی به مقام معظم رهبری جهت جایگزینی ارز گفت: ازآنجایی که این نامه را شخص دکتر سیف نوشته اند از آن بی اطلاع هستم.

توضیح نوبخت در باره عدم یک صدایی دولت راجع به ارز

نوبخت به انتقاد مدیر مجلس در خصوص شنیده شدن یک صدا از دولت در زمینه ارز، اشاره کرد و توضیح داد: هنگامی که دولت می گویم یعنی مجموعه رسمی دولت، در دولت سی و چند نفر معاون مدیر جمهور و وزیر داریم هر یک می تواند نظراتی داشته باشند ولی هنگامی که به جمع بندی و تصمیم گیری می شود همه از آن تبعیت می کنند.

او ادامه داد: الان همین وضع وجود دارد ممکن است راجع به ارز عده ای پیشنهادی داشته اند ولی یک استدلال نیرومند تر پذیرفته می شود افرادی که استدلال دیگر داشتند نظرشان پذیرفته نشده هست، ولی هنگامی که نظر رسمی دولت از سوی مدیر جمهور، معاون مدیر جمهور و سخنگوی قوه مجریه گفته می شود دیگر نباید دوگانگی باشد.

نظر رسمی دولت راجع به ارز عوض کردن نکرده است

سخنگوی دولت تاکید کرد: بنابراین بیان رسمی همین بود، دولت بیان خود را در زمینه ارز عوض کردن نداده هست، همواره گفته ام دولت با زیاد کردن غیرطبیعی و غیر متعارف قیمت ارز مخالف هست، درست بود پولی به دست دولت می آید ولی به علت نارضایتی مردم روند افزایشی دلار به نفع دولت نبود، دولت تحت هیچ شرایطی اعتقاد ندارد که دلار زیاد کردن پیدا کند ما پول کمتری داشته باشد ولی ثبات اقتصادی و رفاه مردم را داشته باشیم راضی هستیم.

شاخص های اقتصادی کشور رو به رشد است

نوبخت با بیان اینکه در شاخص های اقتصادی دیگر اوضاع مناسبی داریم، اظهار داشت: قیمت بیکاری به نسبت سال گذشته تقلیل پیدا کرده هست، بازار سرمایه و بورس متعادل بوده، تنها در بازار پول آن هم در بخش ارز روند غیر قابلی وجود داشت، براساس گزارش بررسی اقتصاد کشور عزیزمان ایران با 40 شاخ در 7 بخش اسفندماه سال گذشته صندوق بین المللی، همه شاخص ها اقتصادی کشور رو به رشد است.

او تاکید کرد: روند افزایشی قیمت دلار به خاطر پرسشها سیاسی، روانی، مطالب متفاوت و جایی هم عده ای هول زدند که بعد زیر دست و پا له شدند، این معقول نیست هر کسی چند تومانی داشته باشد تبدیل به ارز کند اگر این شکل باشد تمام ذخایر بانک مرکزی یا حتی ذخایر بانک مرکزی آمریکا را بیاوریم کم می آوریم.

نوبخت بیان داشت: فعلا در این شرایط ما جهت همه نیازهای معقول مردم ارز داریم صادرات به ما اجازه می دهد این کار را انجام دهیم.

همسان سازی حقوق کارکنان با اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری

رئیس شرکت برنامه و بودجه کل کشور در خصوص زیاد کردن حقوق کارکنان که اخیرا از سوی وزارتخانه های کشور و جهادکشاورزی مطرح شده است بود، توضیح داد: همه مباحث مربوط به حقوق دستمزدها و فوق العاده ها را در قانون مدیریت خدمات کشوری دیده ایم و قرار است اصلاح و یکپارچه شود، لایحه اصلاحی آن اکنون در نوبت بررسی مجلس است.

واژه های کلیدی: منابع | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs