دارایی شهردار شهرداری انتخابات اصلاح طلب

دارایی: شهردار شهرداری انتخابات اصلاح طلب روز گذشته شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان شورای شهر تهران گرایش اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دو اظهارنظر متفاوت + یک خبر عجیب راجع به «فراری»

«فراری» علیرضا داودنژاد که به اذعان بسیاری از صاحب‌نظران به علت شرایط نامناسب اکران به فروش شایسته‌اش دست نیافت، در روزهای اخیر، خبری عجیب در اینترنت درباره‌ی آ

دو اظهارنظر متفاوت + یک خبر عجیب راجع به «فراری»

یک خبر عجیب راجع به «فراری» + دو اظهارنظر متفاوت

عبارات مهم : سینما

«فراری» علیرضا داودنژاد که به اذعان بسیاری از صاحب نظران به علت شرایط نامناسب اکران به فروش شایسته اش دست نیافت، در روزهای اخیر، خبری عجیب در اینترنت راجع به ی آن منتشر شد.

به گزارش ایسنا، خبری که طی چند روز گذشته در اینترنت منتشر شد، حکایت از این داشت که عده ای در رشت به اکران این فیلم معترض شده است اند؛ مدیر پخش «هدایت فیلم» که مسئولیت پخش فیلم سینمایی «فراری» را برعهده دارد به ایسنا، توضیح داد: این اتفاقی که افتاده در واقع اعتراضی به یک گویش بوده و مدیر سینما هم با هماهنگی وزارت ارشاد این استان، فیلم دیگری را جایگزین کرده است.

احمد مختاری راجع به جلوگیری از پخش فیلم سینمایی «فراری» در سینما میرزا کوچک رشت در ادامه توضیح داد: «فراری» حدود یک هفته در این سینما اکران بوده ولی توصیه اینجاست که حالا بعد از اینکه ما این فیلم را از ۲۳ اسفند ۹۶ در پایتخت کشور عزیزمان ایران اکران کردیم و حدود ۱۸ سینما داشتیم و تاکنون روی پرده بوده هست، هیچ گاه چنین اعتراضاتی نداشتیم و این اتفاق عجیبی است که اکنون رخ داده است.

وی همچنین راجع به محدودیت هایی که در قصه ‎پردازی فیلم ‎ها در سینما و تلویزیون امروزه وجود دارد گفت: این قضیه چند سالی است که باب شده است که نمی توانی راجع به ی اقشار متفاوت جامعه صحبت بکنی ولی به طور مثال فقط می توانی راجع به دزدها حرف بزنی!

این پخش کننده راجع به شرایط و قوانین موجود در پخش فیلم ها در سینماها نیز توضیح داد: در پخش فیلم های سینمایی در شهرستان ها قانون مشخص و واحدی وجود ندارد بنابر این مسئولان هر استانی خودشان مشخص می کنند که کف فروششان به چه میزان باشد و یا حتی چه روزی فیلم را از روی پرده بردارند و مانند سینماهای پایتخت کشور عزیزمان ایران نیستند که مجبور باشند فیلم را تا روز چهارشنبه روی پرده نگه دارند بنابراین هر وقت که بخواهند می توانند فیلم را تعویض کنند.

مختاری در آخر پاسخ به اینکه آیا این امکان وجود دارد که بتوان این فیلم را در سینمای دیگری در همین شهر نمایش داد گفت: فعلا معلوم نیست. در آینده می توان در این مورد تصمیم گرفت.

اما معصومه مرادی مدیر سینما میرزا کوچک رشت در گفت وگوی کوتاهی با ایسنا توضیح داد: فیلم «فراری» دیگر در این سینما اکران نمی شود و ما نیز پروانه نمایش مان مدت محدودی داشته و بعد از به اتمام رسیدن زمان، فیلم عوض شده است است.

وی ادامه داد: این اثر حدود ۷ روز روی پرده بود و اگر یک فیلم زیر یک میلیون تومان فروش داشته باشد مالکین سینما می توانند فیلم را عوض کنند بنابر این فروش این فیلم خیلی کمتر از کف فروش و مقدار قانونی آن بوده است و در تجمعی هم که در آن روز به وجود آمده بود؛ حدودا ۸ نفر حضور داشتند و مدت زیادی هم نماندند و محل را ترک کردند.

این سینمادار تصریح کرد: فروش این فیلم در سینمای ما بسیار محدود بود و به همین علت دیدار کمی داشته است بنابراین نمی تواند اعتراض کننده زیادی هم داشته باشد و چون این اعتراض کنندگان اصلا با ما صحبتی نداشتند و قصد و نیت ارزش را به ما نگفتند بنابراین نمی دانیم که دقیقا چه می خواستند. در نهایت هم بدون هیچ گونه درگیری و کلامی این اعتراض آخر یافت. در واقع آنها روبروی در ورودی سینما هم نبودند و با فاصله، سمت دیگر خیابان ایستاده بودند.

مرادی هم چنین گفت: ما پرده فیلم را روز قبلش عوض کرده بودیم و به این شکل نبوده که ما یک دفعه تصمیم بگیریم که چنین کاری را انجام دهیم لیکن ما باید از وزارت ارشاد مجوز آن را بگیریم که بتوانیم پرده فیلم را عوض کنیم. در واقع این اعتراض روز پنجشنبه اتفاق افتاد و ما شب قبلش چهارشنبه پرده را عوض کرده بودیم.

فیلم سینمایی «فراری» که از جمله فیلم های ماندگار خالق «مصائب شیرین»،«بچه های بد»، «نیاز»، «مرهم» و … است از جشنواره ی فیلم فجر دو سال قبل جایزه ی خاص هیات داوران را گرفت.

این فیلم حکایت دختری با بازی ترلان پروانه است که از شمال کشور به پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر می کند تا ماشین «فراری» را ببیند. محسن تنابنده دیگر بازیگر مهم فیلم است.

تماس ایسنا تاکنون با علیرضا داودنژاد کارگردان فیلم «فراری» راجع به ی این اتفاق به نتیجه نرسیده است.

دو اظهارنظر متفاوت + یک خبر عجیب راجع به «فراری»

واژه های کلیدی: سینما | اعتراض | اعتراض | سینمای | سینمایی | اعتراضات | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs